Hledáme práci

PRÁCE NAD 50

10 tipů, jak najít novou práci :

Rady pro hledání práce :

Rekvalifikace :

Největší síť profesionálů na světě :

Zrušení pracovního poměru ve zkušební lhůtě :

Jak správně napsat životopis :

Osobní marketing :

Portál o Vašich referencích :

Televizní pořady s personální tématikou :

Knihy, které mohou pomoci při hledání práce :

Ostatní zajímavé informace :

.......................................................................................................................................

Jak hledat práci

Způsobů, jak najít nové zaměstnání, je celá řada. Pomineme-li pracovní poměr ve své rodinné firmě nebo zprostředkování práce kamarádem, kterého jsme se zeptali, zůstává pět hlavních způsobů.

Jde o:

• internet (personální portály),
  • tisk (tisková inzerce),
  • personální agentury,
  • Úřady práce,
  • poptávka přímých zaměstnavatelů.

Internet

Personální portály jsou místem, kde naleznete pracovní nabídky personálních agentur i přímých zaměstnavatelů. Výhody hledání práce na internetu jsou jasné:

• 24 hodinová dostupnost,
  • stálá aktualizace nabídek,
  • nabídka je aktivní delší časové období,
  • rychlost
  • a samozřejmě velmi nízká cena v poměru k množství získaných informací.

Tisková inzerce byla ještě donedávna jediným způsobem, jak oslovit uchazeče o práci masově. Koupě deníku s profesní přílohou, inzertních novin, regionálního periodika či odborného časopisu s cílenou inzercí je stále velmi populární a tradiční způsob, jak hledat práci. Společnosti, které inzerují v tisku oslovují samozřejmě tu cílovou skupinu, která je čtenářem daného tisku. Proto je dobré sledovat inzerci delší dobu a nakupovat různé tituly. Inzerát je aktuální pouze v den výtisku a tak jsou možnosti omezené.

Personální agentury

Agentury a jiné konzultační firmy jsou místem, kde se soustředí velké množství pracovních nabídek. Zvolte si vhodnou strategii a zaměřte se na max. 5 agentur, o kterých víte, že nabízejí práci v oboru, v kterém chcete pracovat. Rozdíly mezi jednotlivými personálními agenturami jsou především v množství a kvalitě nabídek, v rychlosti řešení vašeho problému a v kvalitě komunikace s vámi. Většinou je potřeba mít kvalitní CV a reference a být aktivní. Je nutno počítat s absolvováním min. jednoho kola pohovorů v agentuře předtím, než se dostanete na pohovor k přímému zaměstnavateli.

Úřady práce

Určitě se shodneme na tom, že pro ty, kdo se snaží aktivně si najít práci, je Úřad práce relativně nezajímavý a neperspektivní. Úředníci hledají práci za Vás a většinou nejsou úspěšní, protože nabídka v databázi Úřadu práce neodpovídá přesně Vašim požadavkům a kvalifikaci. Pro ty, kteří jsou aktivní v hledání nového zaměstnání tak zůstávají 4 výše uvedené varianty. Je dobré nesoustředit se pouze na jednu, ale kombinovat pokud možno co nejvíce z nich.

Zaměstnavatelé

Dalším způsobem, jak najít nové zaměstnání je oslovovat potencionální zaměstnavatele na přímo. Tzn., vybrat si společnosti, pro které byste rádi pracovali, z jejich webových stránek zjistit informace o náboru nových zaměstnanců, poslat CV s kvalitním průvodním dopisem či přímo telefonovat. Pokud budete vytrvalí, je šance, že uspějete. Nevýhodou zůstává omezené množství volných pracovních pozic ve Vašich "vytoužených" firmách.

Zdroj:kariera.cz